Eastern Suburbs Tennis Assoc. - New South Wales
Saturday X3-2 2019/T3 ESTA Junior League (Div 1A,1B,2A,2B,3,4,5)

Division Ladder

Match Result Set Result
Name Points P W % P W %
1 Gibbens-Johnson / Jones 28 6 5 83.3 10 9 90
2 Khuu / Gregory 22.5 6 3.5 58.3 11 6 54.5
3 Lavers / Small 22 6 3.5 58.3 10 6 60
4 Liu / Reid 20.5 6 3 50 8 3 37.5
5 Mallam / Wiseman 19 6 3 50 10 4 40
6 Fleischer / Ahmed 19 6 2.5 41.7 14 7 50
7 Wong / Morris 9 6 0.5 8.3 9 1 11.1

Teams

Lavers / Small Archie Small, Andrea Lavers
Liu / Reid Alex Liu, Alex Reid
Fleischer / Ahmed Sarfaraz Ahmed, Jake Fleischer
Gibbens-Johnson / Jones Jack Gibbens-Johnson, Zac Jones
Khuu / Gregory Kai Gregory, Angus Khuu
Wong / Morris Eric Wong, Peter Morris
Mallam / Wiseman Eric Mallam, Bryn Wiseman

Division Draw

Event type: In-House


Round 1 - 3rd August 2019 Venue Time
Wong / Morris v Mallam / Wiseman Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Gibbens-Johnson / Jones v Lavers / Small Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Liu / Reid v Fleischer / Ahmed Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Khuu / Gregory
Round 2 - 10th August 2019 Venue Time
Liu / Reid v Khuu / Gregory Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Gibbens-Johnson / Jones v Mallam / Wiseman Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Wong / Morris v Fleischer / Ahmed Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Lavers / Small
Round 3 - 17th August 2019 Venue Time
Lavers / Small v Wong / Morris Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Khuu / Gregory v Gibbens-Johnson / Jones Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Mallam / Wiseman v Liu / Reid Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Fleischer / Ahmed
Round 4 - 24th August 2019 Venue Time
Lavers / Small v Liu / Reid Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Fleischer / Ahmed v Gibbens-Johnson / Jones Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Khuu / Gregory v Wong / Morris Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Mallam / Wiseman
Round 5 - 31st August 2019 Venue Time
Fleischer / Ahmed v Mallam / Wiseman Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Lavers / Small v Khuu / Gregory Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Gibbens-Johnson / Jones v Wong / Morris Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Liu / Reid
Round 6 - 7th September 2019 Venue Time
Khuu / Gregory v Fleischer / Ahmed Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Wong / Morris v Liu / Reid Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Mallam / Wiseman v Lavers / Small Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Gibbens-Johnson / Jones
Round 7 - 14th September 2019 Venue Time
Lavers / Small v Fleischer / Ahmed Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Khuu / Gregory v Mallam / Wiseman Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
Liu / Reid v Gibbens-Johnson / Jones Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 5:00 pm
BYE: Wong / Morris
Final format: Standard
Semi-final - 21st September 2019 Venue Time
Gibbens-Johnson / Jones v Liu / Reid Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Khuu / Gregory v Lavers / Small Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 3:30 pm
Grand Final - 28th September 2019 Venue Time
Khuu / Gregory v Liu / Reid Eastcourts Tennis Centre (Kingsford) 2:00 pm